S2700 T Halı Sıkma ve Kurutma Makinesi

S2700 T Halı Sıkma ve Kurutma Makinesi

Ürün Açıklaması; S 2700 T tekerlekli halı sıkma makinası, dar alanlarda  yada işletme sahibinin dükkan içerisi düzenlemesi yaparken kolay hareket ettirebilmesi için tasarlanmış ‘ tekerlekli halı sıkma makineleri ‘dir.

Halı yıkama firmalarının en önemli makinelerinden olan halı sıkma makinaları ,kullanılan makinalar arasında en çok yorulan makinalar olduğundan dolayı halı sıkma makinası tercihi çok önemlidir.

Ayrıca halı yıkama işlemini zeminde yapan firmalar yıkanan halıları manuel olarak rulo yaparak halı sıkma makineleri içerisine elle kaldırıp atmak zorunda oldukları için halı sıkma makinası zemine ne kadar yakınsa o kadar az zorlanılır.

Halı yıkama işleminden sonra halı üzerindeki su ve deterjan ne kadar çok arındırılır ise halı kuruma süresi aynı oranda azalmaktadır.

Tekerlekli halı sıkma makinesi yapısı itibari ile körüklü halı sıkma makinaları ile benzer görünüme sahiptir. Zaten körüklü halı sıkma makineleri ile olan tek farklı tekerlekli olmasıdır. Dilendiğinde halı sıkma makinesi altındaki tekerler sökülerek körük sistemi çok kolay bir şekilde monte edilerek tekerlekli halı sıkma makinası körüklü halı sıkma makinası modeline dönüştürülebilir.

S 2700 T tekerlekli halı sıkma makinaları 2700 mm iç tambur uzunluğuna ve 400 mm iç tambur çapına sahiptir. Tambur çapı ne kadar geniş olur ise halı sıkma oranı o kadar artar , rakipleri ile kıyaslandığında diğerlerinden 2 cm daha geniş olan iç tambur çapı ile 38 santim tambur çapındaki rakiplerinden %5 oranında daha fazla su çıkartma performansına sahiptir.

Halı sıkma makinesi üzerinde 7,5 Hp gücündeki 1400 d/dk 380 volt elektrikle çalışan yüksek performanslı motor bulunmaktadır.

Aynı zamanda zaman kontrol panosu bulunan S 2700 T halı sıkma makinaları istenilen süre dolduğunda kendisi otomatik olarak stop eder ve halı sıkma işlemini bitirir.

Yüksek devir ile dönmeleri ve tambur boylarının uzun olmasından dolayı halı sıkma makinaları halı yıkama makinaları parkurundaki makinalar arasında yıllık bakım maliyeti en fazla olabilecek makinalardır.

S 2700 T halı sıkma makinaları imalatı yapılırken bu maliyeti en aza indirgemek için Avrupa menşeili rulmanlar kullanmaktayız. Sadece rulman kalitesini yükseltmek de işe yaramayacağından dolayı aynı zamanda firmamıza has özel ürettiğimiz yataklama sistemimiz ve kapak sistemimiz birbiri ile kusursuz şekilde örtüşmektedir. Bu özelliklere ilave olarak halı sıkma makinaları imalatında 1. Sınıf malzeme kullanımı ve işçilik de birbirleriyle eşit oranda önemlidir.

Titreşimsiz ve Sessiz halı sıkma makinaları ancak tüm bu unsurların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Halı sıkma makinası fiyatları karşılaştırılırken tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.


Back to Category

Tarih

22 Şubat 2021

Kategoriler

Safran Makine
© 2023 Nasimak Makine. Tüm Hakları Saklıdır.